Zmiana sposobu licencjonowania MATLABA

Wdrażamy licencję TAH dla produktów MathWorks (MATLAB), co oznacza dostęp dla studentów i pracowników Uczelni do wszystkich produktów MathWorks bez ograniczeń, bez konieczności utrzymywania aktywnego połączenia z siecią, jak również brak potrzeby martwienia się o ograniczoną liczbę toolboxów i przede wszystkim pełny dostęp do wszystkich toolboxów producenta. W przypadku laboratoriów utrzymana zostanie licencja sieciowa, lecz zniesione zostaną ograniczenia co do równoczesnych uruchomień danych produktów.

W chwili obecnej zapraszamy osoby zainteresowane do sprawdzenia TAH dla pracowników i studentów. Zmiany dla classroom nastąpią w późniejszym czasie.

W przypadku posiadania już zainstalowanej wcześniej wersji 2018b, według opisu producenta wystarczy po zalogowaniu na konto w MathWorks dodać numer licencji individual (jak w instrukcji na stronie), pobrać instalator do 2018b, a następnie po zalogowaniu w instalatorze wybrać nowy numer licencji (individual). Instalator powinien sprawnie dokonać aktualizacji numeru licencji, jak i wskazać które komponenty są zainstalowane, a które można w wersji poszerzonej pobrać i doinstalować. Reinstalacja nie powinna być konieczna.

Pełna instrukcja znajduje się na stronie:  http://home.agh.edu.pl/matlab

Administrator licencji:

dr inż. Tomasz Orzechowski - matlab@agh.edu.pl, tomeko@agh.edu.pl.