27.08.2014

Oprogramowanie do analizy danych – IBM SPSS Statistics

Chcielibyśmy  poinformować wszystkich pracowników  uczelni i studentów, że Uczelniane Centrum Informatyczne Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zakupiło licencję na oprogramowanie do analizy danych – IBM SPSS Statistics.  Jest ono elementem szerszego rozwiązania PS IMAGO Academic oferowanego przez firmę Predictive Solutions (dawniej SPSS Polska). Oprogramowanie to prócz poniższego zestawu modułów SPSS Statistics, obejmuje także  dodatek PS IMAGO Pack, rozszerzający funkcjonalności programu w zakresie zarządzania danymi, analizy i prezentacji wyników. Szczególną uwagę warto zwrócić na możliwość prezentacji wizualnej na mapach Polski (z podziałem na województwa, powiaty, stolice województw), a także bogaty kurs obsługi oprogramowania (samouczek) w ponad 40 lekcjach multimedialnych.

Licencja została odnowiona na kolejny rok do dnia 18 sierpnia 2015 roku.

Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z możliwości wzięcia udziału w Letnich Warsztatach Analitycznych. Akademia Górniczo Hutnicza organizuje je wspólnie z firmą Predictive Solutions w dniach 15-16 września 2014 r. w salach komputerowych UCI AGH. Zarówno osoby rozpoczynające prac z programem, jak i osoby , które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności w zakresie obsługi SPSS Statistics, mają możliwość skorzystania ze specjalnej oferty dla pracowników naszej Uczelni. Więcej szczegółów tutaj.

Moduły wchodzące w skład licencji PS IMAGO Academic:

• IBM SPSS Statistics Base,
  • IBM SPSS Custom Tables,
  • IBM SPSS Regression,
  • IBM SPSS Advanced Statistics,
  • IBM SPSS Missing Values,
  • IBM SPSS Exact Tests,
  • IBM SPSS Neural Network,
  • IBM SPSS Forecasting,
  • IBM SPSS Conjoint,
  • IBM SPSS Categories,
  • IBM SPSS Complex Samples,
  • IBM SPSS Decision Trees,
  • IBM SPSS Data Preparation.